TIPOS EXTRALIGA: HC Slovan Bratislava zdolal HK Duklu Trenčín 5:2

18.02.2024 Celý región

Bratislava 18. február (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvládli šesťbodový zápas proti Trenčínu a naďalej sa udržali v hre o umiestnenie v najlepšej šestke. Mužstvo Petra Oremusa triumfovalo v nedeľnajšom 45. kole Tipos extraligy 5:2 vďaka obratu v tretej časti, keď strelilo štyri góly.

Trenčania začali lepšie a po prvom dejstve viedli 2:0. Denis Hudec otvoril skóre v 5. minúte počas oslabenia, keď na dvakrát prekonal Denisa Godlu. Hostia dokázali v prvej tretine využiť aj presilovú hru zásluhou Tora Imma. To bolo však z ich strany všetko.

"My sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Po prvej tretine sme dávali dôraz na to, aby sme stále hrali aktívne. Bohužiaľ, pribrzdili nás veľmi vylúčenia. Podľa mňa je sedem vylúčení veľké číslo a ak poskytnete Slovanu toľko možností, ťažko sa to potom hrá. Niektorí hrali menej, iní viac. Nebolo to dobre vyvážené, my sme mali v tretej tretine len tri strely. Neviem, či sme si mysleli, že to takto ubránime, ale s výkonom v poslednej časti sme veľmi ťažko mohli zobrať nejaké body," uviedol tréner hostí Branko Radivojevič.

Slovan znížil v úvode druhej časti, keď strela Patrika Maiera od modrej čiary prepadla Connorovi LaCouveemu za chrbát. V treťom dejstve domáci za 106 sekúnd strelili tri presné zásahy. Postupne sa presadili kapitán Michal Sersen, Brett Findlay a Daniil Fominych. V závere ešte Samuel Takáč upravil výsledok strelou do prázdnej bránky.

"Na to, že sme hrali bez štyroch útočníkov, každé víťazstvo teší. Hlavne po Nitre, kde sme v piatok vysoko prehrali. Trenčín bol v prvej tretiny lepší, ale potom sa chlapci zdvihli a boli aktívnejší. Strašne nám pomohol prvý gól. Teší ma, že viera vo víťazstvo bola do poslednej minúty. Aj preto sme si ten triumf zaslúžili," povedal Oremus. Slovan potvrdil 8. miesto v tabuľke, troma bodmi sa v drese domácich blysli Findlay (1+2), Liam Pecararo a Patrick Holway (obaja 0+3). "Belasí" tak zdolali tohto súpera tretíkrát za sebou.

Zaujímavý okamih prišiel práve v 54. minúte po góle Sersena. Z bránky hostí odišiel LaCouvee a nahradil ho Dávid Borák. Radivojevič sa na pozápasovej tlačovej konferencii vyjadril k tejto situácii: "Mal kŕče, ale chcel to dochytať a pomôcť nám. Prišlo to už do bodu, keď už nemohol a museli sme ho vystriedať. Už po druhej tretine nám hovoril, že možno bude musieť striedať. Potom sa však už sám vypýtal a museli sme ho stiahnuť." Trenčania zostali na 9. priečke.

Tipos extraliga – 45. kolo:

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)
Góly: 23. Maier (Pecararo, Findlay), 54. Sersen (Findlay, Holway), 56. Findlay (Pecararo, Holway), 56. Fominych (Lukošik), 60. Takáč (Pecararo, Holway) – 5. D. Hudec (Baláž), 13. Immo (Ahl, Petráš). Rozhodovali: J. Konc ml., Hronský – Frimmel, Junek, vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 4590 divákov.

Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo – Pecararo, Findlay, Lukošik – Fominych, Mahbod, Takáč – Török, Šille, Hajnik – Kukumberg, Petráš, Dudáš
Trenčín: LaCouvee (54. Borák) – Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Immo, Baláž, Ahl – Charbonneau, Conway, D. Hudec – Sloboda, Sojčík, Petráš – Giľák, Mikúš, Krajčovič

Poprad z N. Zámkov víťazne, prehra Banskej Bystrice

Nové Zámky 18. februára (TASR) - Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase 45. kola Tipos extraligy na ľade HC Mikron Nové Zámky 4:1. "Kamzíci" predĺžili víťaznú sériu na 11 stretnutí a upevnili si post lídra. Novozámčanom patrí s 52 bodmi predposledné 11. miesto.

Domáci boli v hre o body až do 58. minúty, v ktorej definitívne poistil trojbodový zisk Popradu kanadský útočník Andrew Calof. Na konečných 4:1 upravil v hre bez brankára ďalší legionár Tyler Coulter.

HC Mikron Nové Zámky - HK Poprad 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 9. Loggins (Múčka) – 16. Záborský (Calof, Bjalončík), 31. Kukuča (Brincko, Coulter), 58. Calof (Dmowski, Coulter), 60. Coulter (Calof). Rozhodovali: Fridrich, Baluška - Hercog, Orolin, vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1358 divákov

Nové Zámky: Kantor – Lee, Hatala, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský - Johnson, Prokeš, Michnáč – Stupka, Roy, Loggins – Múčka, Ondrušek, Števuliak – Ružek, Fafrák, Barto - Kováč
Poprad: Belányi – Betker, Svedberg, Kotvan, Brincko, D. Brejčák, J. Brejčák, Turan - Dmowski, Coulter, Kukuča – Záborský, Bjalončík, Calof – Jendek, Mlynarovič, Peresunko – Kundrik, Suchý, Šotek

Hokejisti Spišskej Novej Vsi zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 45. kola Tipos extraligy nad HC 19 Humenné 6:3. Najvýraznejší podiel na tom mal útočník Martin Bakoš, ktorý strelil dva góly a pridal aj dve asistencie. Humenčania zaznamenali šiestu prehru za sebou a skomplikovali si šance na záchranu, na predposledné Nové Zámky strácajú deväť bodov.

Spišiaci si pripísali tri body prvýkrát od 7. januára a na prvý Poprad majú deväťbodové manko. "Rysy" položili základ úspechu v prostrednej časti hry. Domáci sa v druhom dejstve strelecky presadili štyrikrát, pričom priamo na bránku hostí smerovalo iba deväť striel. Okrem Bakoša sa vydaril duel aj najproduktívnejšiemu obrancovi súťaže, Ukrajinec Igor Merežko si pripísal tri body (2+1).

HK Spišská Nová Ves - HC 19 Humenné 6:3 (1:0, 4:1, 1:2)
Góly: 15. Bakoš (Nellis, Björkung), 23. Vandas (Merežko, Bortňák), 31. Burgess (Archambault), 32. Merežko (Burgess, Bakoš), 39. Bakoš (z tr. strieľania), 49. Merežko (Archambault, Bakoš) – 36. Linet (Paršin, Sergijenko), 55. Kuru (Meliško, Pereskokov), 58. Pereskokov (Kuru, Sredl). Rozhodovali: Crman, Goga – Jurčiak, D. Konc ml., vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2847 divákov

Spišská Nová Ves: Surák – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Björkung, Groch, J. Valach – Archambault, Nellis, Bakoš – Džugan, Myklucha, Burgess – Majdan, Kerbashian, Rapáč – Hamráček, Bortňák, Vandas
Humenné: Kozel – Meliško, Sredl, Pacalaj, Sergijenko, Novota, Thomka – Paršin, Kuru, Pereskokov – Lapšanský, Foss, Šoltés – Handlovský, Linet, Vaško – Horvát, Ragan, Borov – M. Krajňák

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v nedeľňajšom zápase 45. kola Tipos extraligy nad HC ´05 Banská Bystrica 4:2. Liptáci uspeli po troch prehrách za sebou a upevnili si 10. priečku. "Barani" zaznamenali tretiu prehru v sérii a sú tesne za prvou šestkou.

Domáci mali v úvodnom dejstve výraznú streleckú prevahu (19:6) a do vedenia ich poslal v 15. minúte Fekiač. Liptákom vyšiel aj začiatok prostrednej časti, keď hosťom odskočili na rozdiel dvoch gólov zásluhou Berryho a Avcina. Do prestávky duel zdramatizovali presnými zásahmi Luža s Gašparom, no v 58. minúte pridal poistku švédsky obranca Ullman, ktorý si otvoril strelecký účet v slovenskej extralige.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC ´05 Banská Bystrica 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Góly: 15. Fekiač (Avcin, Quince), 22. Berry (Egle), 23. Avcin (Réway, Egle), 58. Ullman (Egle) – 26. Luža (Bačik, Matoušek), 26. Gašpar (Langkow, Stránský). Rozhodovali: Snášel, Žák - Hajnik, Gegáň, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 670 divákov

L. Mikuláš: Krasikov – Žilka, Ullman, Mezovský, Thompson, Hraško, Fekiač, Vojtech - Avcin, Quince, Réway – A. Nauš, Egle, Berry – Valigura, Kriška, T. Nauš - Tkáč, Vankúš, Nespala
B. Bystrica: Rabčan – Bačik, Stránský, Hora, Žabka, Ďatelinka, Luža, Nielsen - Wilkins, Vela, Turnbull - Matoušek, Bíreš, Macek - Stránský, Langkow, Gašpar – Petriska, Faith, Výhonský

Zvolen 18. februára (TASR) – Hokejisti Zvolena zdolali v nedeľnom 45. kole Tipos extraligy na domácom ľade Nitru 4:3 po samostatných nájazdoch a súperovi spod Zobora, ktorý je na piatom mieste v tabuľke, sa priblížili zo šiestej pozície na rozdiel troch bodov. Vzájomné zápasy v aktuálnej sezóne medzi týmito súpermi má však lepšie Nitra, a to práve vďaka získanému bodu po remíze 3:3 v riadnom hracom čase.

"Pre nás je bod zo Zvolena dobrý. V prvej polovici zápasu pôsobili domáci sebaisto, suverénne. My sme mali pomalší rozbeh, keďže v piatok moji zverenci sa viac emočne vydali. Postupne sme hru zlepšili a sme radi za bod, lebo vzájomné zápasy so Zvolenom máme tým pádom o ten bod lepšie my, čo môže vo finálovej tabuľke zavážiť," hodnotil duel pod Pustým hradom nitriansky kouč Antonín Stavjaňa s tvrdením, že do prvej šestky tabuľky zaručujúcej priamu účasť v play off sa dostanú tímy, ktoré budú mať aktuálne lepšiu formu.

Duel vo Zvolene nedohrali až dvaja nitrianski obrancovia – Alex Cotton a Martin Vitáloš. "Cotton mal chorobu, v sobotu neabsolvoval tréning, až dnes sa zapojil a bolo cítiť, že to nie je ešte ono. Dostal tvrdý hit v rohu klziska, tak sme ho už nenasadili. V závere sa zranil Marek Vitáloš a vzala ho sanitka, nevieme nateraz čo s ním je," vysvetľoval Stavjaňa.

Zvolenčania bodovali vo štvrtom zápase v rade a z uplynulých deviatich duelov brali minimálne bod až osemkrát. "V každom stretnutí dokážeme bojovať o víťazstvo. Aj v zápase v Michalovciach, ktorý nám bodovo nevyšiel, sme neboli ďaleko od toho, aby sme body získali. Je teda cítiť, že sme tím, ktorý dokáže zakaždým bojovať o výhru. V play off sa počítajú iba víťazstvá, takže ich chceme získať čo najviac, či už trojbodových alebo dvojbodových," vyjadril sa k úspešnej bilancii asistent trénera Zvolena Norbert Javorčík a zhodnotil aj dvojbodovú výhru nad Nitrou: "Bol to veľmi vyrovnaný duel. Vstup do neho patril nám, Nitra vyrovnala hru v druhej polovici prvej tretiny. Naši hráči mali chuť dodržiavať detaily, čo je dobrá správa pred play off. Obmedziť ešte musíme drobné chyby. Napriek tomu, že sme na konci tretej tretiny prišli o vedenie, tak sme odohrali dobré predĺženie a v nájazdoch nás podržal brankár Jake Kupsky. A, samozrejme, kľúčový bol výborný nájazd Mareka Hecla. Za úsilie, ktoré sme do zápasu dali, je pre nás extra bod dôležitý a sme za neho veľmi radi."

Zvolenčania postupne zlepšujú samostatné nájazdy. V úvode sezóny im nešli, ale teraz negatívnu bilanciu zmiernili. "Potrebujeme nájazdy zlepšovať, posunúť sa v nich vyššie, lebo v play off rozhodujú aj tieto časti zápasu. Teší ma, že sme v nich v poslednom čase úspešní. Naši hráči a brankári sú nabudení, aby nájazdy vyhrali a pracujú na tom intenzívne po tréningoch," dodal Javorčík.

HKM Zvolen – HK Nitra 4:3 pp a sn (1:1, 1:0, 1:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 10. M. Hecl (Lukosevicius, Gachulinec), 37. M. Hecl (Lukosevicius, Gachulinec), 49. Lukosevicius (M. Hecl, Zuzin), rozh. nájazd M. Hecl - 14. Newel (Gates, Stacha), 46. Buček (Jackson), 57. Lacka (Mezei). Rozhodcovia: Jobbágy, P. Stano – Kacej, Durmis, vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše 46. M. Hults (Zvolen) DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, 2139 divákov.

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Hain, Andersson, Gachulinec, Rauhauser, Sládok – R: Bondra, Šiška, Zuzin – Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – Kolenič, Fortin, Kašlík – Marcinek, K. Gabor
Nitra: Aittokallio – Vitáloš, Stacha, Cotton, Mezei, Kousa, F. Gajdoš, P. Valent – Lacka, Čederle, Okoličány – Bubela, Gill, Buček – Newell, Gates, Jackson – Bačo, Pobežal, Matej Bača

Východniarske derby v Košiciach ovládli Michalovce, rozhodol Puliš

Košice 18. februára (TASR) - Hokejisti HC Košice prehrali deväť z uplynulých jedenástich domácich zápasov v Tipos extralige a bilanciu duelov v Steel aréne si nevylepšili ani v nedeľňajšom stretnutí s Michalovcami. Tabuľkový konkurent im na tretej priečke odskočil na rozdiel štyroch bodov a podľa trénera Dana Cemana je načase, aby sa jeho zverenci "naučili víťaziť v zápasoch, ktoré sú vyrovnané do záverečných minút". Práve v závere, presnejšie v 59. minúte, totiž rozhodli Michalovčania, keď sa druhýkrát v zápase presadil Radovan Puliš.

Puliš strelil v zápase svoj druhý a tretí gól v sezóne, po 25 dueloch má bilanciu tri góly a 16 asistencií: "Dlho som nezažil sezónu, v ktorej by som mal také gólové suchoty ako teraz. Moje góly prišli vtedy, keď mali a dúfam, že naďalej budem nimi pomáhať tímu." Tradičnou oporou michalovského tímu bol brankár Stanislav Škorvánek, ktorý inkasoval dva góly z 23 striel. Viackrát, najmä počas košických presiloviek, podržal svoj tím a pomohol mu k 27. víťazstvu v sezóne: "Využili sme svoje šance. Do tretej tretiny sa išlo za stavu 2:2 a bolo jasné, že to bude o jednom góle. Šťastie sa napokon priklonilo na našu stranu."

Pre Michalovce to bolo šieste víťazstvo v rade, z toho piate pod vedením Tomeka Valtonena, ktorý koncom januára vystriedal Petra Kúdelku. Od trénerskej výmeny ešte Michalovčania nestratili ani bod, v tabuľke sa posunuli na druhé miesto (o skóre pred Spišskú Novú Ves) a v päťzápasovej víťaznej sérii zdolali tímy z prvej šestky - dvakrát Košice, raz Zvolen, Spišskú Novú Ves a Nitru. Fínsky kormidelník bol po zápase spokojný s výsledkom a zlepšením hry svojich zverencov: "Začiatok zápasu bol z našej strany pomalý. Mali sme aj veľa vylúčení. Postupne sa naša hra zlepšila. Na konci duelu sme mali viac šťastia."

Košičania nenadviazali na nedávne dva zápasy na klziskách súperov, v ktorých ani raz neinkasovali. Pred takmer 5200 divákmi viedli 1:0 aj 2:1, no napokon prehrali s Michalovcami aj tretí domáci zápas v prebiehajúcej sezóne. Strata bodov potvrdila ich dlhodobo nevýraznú bilanciu zápasov na domácom ľade, na ktorom získali iba o jeden bod viac než vonku (38:37). Podľa trénera Cemana bude dôležité, aby sa tím pred blížiacou sa vyraďovačkou naučil víťaziť v tesných dueloch. "Dnes to bol vyrovnaný zápas. V prvej tretine sme mali viaceré presilovky i šance, triafali sme konštrukciu bránky. V druhej časti sa hralo hore-dole, no naďalej zostal vyrovnaný stav. V tretej tretine mali oba tímy šance, mohlo sa to prikloniť na hociktorú stranu. Potrebujeme víťaziť v zápasoch, ktoré sú dlho vyrovnané," zdôraznil Ceman.

Košickému kormidelníkovi spravil radosť útočník Tomáš Mikúš, ktorý opäť potvrdil očakávania od posily. Od nedávneho príchodu z Nových Zámkov sa prezentoval tromi gólmi v dvoch zápasoch na klziskách súperov a gólovo sa predviedol aj v debute pred košickým publikom. Po troch zápasoch má na konte už päť "košických" gólov. "Samozrejme, že to poteší, ale nedá sa z toho príliš radovať, keď mužstvo prehrá. Dnes sme robili to, čo sme mali robiť, no treba dať kredit aj súperovi. Myslím si, že sme hrali dobre a vo viacerých úsekoch hry sme boli lepší. Stroskotali sme na maličkostiach," poznamenal Mikúš.

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 7. Mikúš (Jääskeläinen, Chovan), 34. Mikúš (Breton) - 11. Buc (Kabáč, Vašaš), 35. Puliš (Solenský, Valach), 59. Puliš (Santos). Rozhodovali: Novák, Klejna - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 6:7 na 2 min., navyše Lamper (Koš.) 10 min. osob. trest za nešp. správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5169 divákov.

Košice: Riečický - Lalonde, Olsson, Šedivý, Breton, Bartoš, Deyl - Jääskeläinen, Chovan, Mikúš - Lunter, Pollock, Fejes - Lamper, Slovák, Bartánus - Rogoň, Havrila, Šimun
Michalovce: Škorvánek - Bodák, Bindulis, Drgoň, Cibák, Michalčin, Macejko - Valach, Suja, Puliš - Daugavinš, Newton, Santos - Heard, Solenský, Wilkins - Valach, Suja, Puliš - Vašaš, Buc, Kabáč